kto sme?

WAKIVAKY je mladá slovenská značka s environmentálnym a sociálnym rozmerom. 
Špecializujeme sa na upcykláciu textilného odpadu, z ktorého vyrábame najmä vaky, tašky, ľadvinky, vaky na sedenie, ale aj darčekové a reklamné predmety pre firmy.
Pracujeme v medzi-generačnom tíme , v ktorom dávame voľnosť kreativite a sebarealizácií každému, kto má záujem na projekte pracovať. Každý produkt značky WAKIVAKY má svoj vlastný príbeh a vytvára novú hodnotu namiesto odpadu.

náš príbeh

Začali sme v roku 2014 ako študentský projekt na vysokej škole. Vďaka veľkému záujmu a podpore okolia sa tento projekt uchytil aj po škole a vznikol tak start up s pridanou hodnotou, postavený na princípoch cirkulárnej ekonomiky.  Okrem výroby sa venujeme aj edukatívnej činnosti. Robíme prednášky a workshopy na ekologické témy, organizujeme swapy a učíme tak ľudí a tiež firmy, ako kreatívne a udržateľne využiť ich odpad.
 
 
  video: Patrik Gubiš, 2019

ENVIRONMENTÁLNY ROZMER


Recyklujeme odpadové materiály rôznych výrobných firiem na území Slovenska, najmä z automobilového a nábytkárskeho priemyslu. Materiál, ktorý tieto firmy vyradili, alebo označili ako odpad z výroby, má stále skvelé vlastnosti a dá sa použiť na ďalšiu výrobu. Bohužiaľ, je bežné, že často končí na skládkach alebo v spaľovniach. My mu však dávame doslova druhú šancu na život a vraciame ho späť do obehu v podobe originálnych a kvalitných produktov. Tento proces sa nazýva upcyklácia.

SOCIÁLNY ROZMER


Pracujeme v medzi-generačnom tíme, čo znamená, že medzi ľuďmi ktorí sa podieľajú na výrobe produktov WAKIVAKY sú aj dôchodcovia a ľudia zo znevýhodnených skupín. Každému členovi nášho tímu dávame možnosť na sebarealizáciu a tvorbu. A práve to je pridanou hodnotou našich produktov. Možno nie sú dokonalé, no sú šité s láskou. Veľký dôraz kladieme aj na funkčnosť a kvalitu.  

Ďakujeme,
 že sa zaujímate o slovenskú výrobu a šetrenie životného prostredia.
Za to máte u nás zľavu 10% s kódom Zaujimamsa10.

Napísali o nás

Viac o nás sa dozviete aj v rozhovoroch a článkoch, ktoré o nás  napísali: